Ursus Bus i Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze podpisały umowę dostarczenie 47 elektrycznych autobusów niskopodłogowych. Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r.

Zamówienie będzie opiewa na kwotę 96,5 mln zł. – Cieszymy się, że coraz więcej polskich miast stawia na elektromobilność, która pozwala mieszkańcom miast oddychać czystszym powietrzem – mówi Jan Wielgus, wiceprezes Ursus Bus.

Zielona Góra stawia na bezemisyjny transport publiczny, mając na uwadze zanieczyszczenia produkowane przez pojazdy komunikacji miejskiej z napędem spalinowym. Z drugiej strony tak duża flota autobusów elektrycznych, w perspektywie długofalowej przyniesie spore oszczędności dla budżetu miasta – Od wielu miesięcy pracujemy nad projektem związanym ze zmniejszeniem emisji CO2 w mieście, czyli z tym o czym głośno się mówi, to znaczy walką ze smogiem. Jednym z naszych rozwiązań jest dostawa niskoemisyjnych autobusów elektrycznych – powiedział prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Model Ursus City Smile, który zostanie dostarczony do Zielonej Góry, to w pełni elektryczny, nowoczesny, 12-metrowy autobus miejski napędzany wyłącznie energią elektryczną. W odróżnieniu od pojazdów spalinowych czy hybrydowych – które także wyposażone są w mały silnik diesla – elektrobus Ursusa jest całkowicie zeroemisyjny. Oznacza to, że nie emituje żadnych spalin do atmosfery, dzięki czemu pozytywnie wpływa na środowisko. Dodatkowo podczas ruszania z przystanku wytwarza czterokrotnie mniej hałasu niż autobusy z napędem diesla i hybrydowym. To kolejny, ważny czynnik, który pozytywnie wpłynie na cały miejski ekosystem Zielonej Góry.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj