Uważasz, że jesteś na bieżąco ze wszystkimi informacjami z branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej? Przekonaj się, biorąc udział w naszej zabawie!

Śledzisz na bieżąco wszystkie informacje o ochronie środowiska? Kliknij "Dalej" i sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

1)

23 maja w Komisji Europejskiej zakończyła się notyfikacja rozporządzenia ws. wymagań emisyjnych dla nowych kotłów grzewczych. W związku z tym od 1 października br. nie będzie można produkować ani wprowadzać do obrotu kotłów, które nie będą miały:
2)

Dział hydrologii poświęcony badaniu rzek to:
3) pusta droga

W chińskim mieście Chongqing węzeł drogowy składa się z aż 5 poziomów, 20 ramp i prowadzi w ośmiu kierunkach. Natomiast wg GDDKiA największy węzeł drogowy w Polsce to:
4)

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, oświadczył, że reprezentowany przez niego kraj rezygnuje z realizacji zobowiązań podjętych poprzez podpisanie tak zwanego:
5) Metoda zasięgania opinii, polegająca na zaangażowaniu społeczności lokalnych w procesy kreowania polityki przestrzennej i społecznej, poprzez efektywne konsultacje społeczne, to:
6) Ocena cyklu życia LCA opiera się głównie na trzech normach wydanych przez Międzynarodową Organizację ds. Standaryzacji. Jedną z tych norm na pewno nie jest:
7) Badacze ze Szwecji i Estonii za pomocą zdjęć satelitarnych i programu, który odróżnia wody powierzchniowe od otoczenia policzyli, że w Polsce istnieje ok.:
8)

Ministerstwo Środowiska poinformowało, że szczyt klimatyczny ONZ, którego w 2018 r. gospodarzem będzie Polska, odbędzie się w:
9) Najdłużej żyjącym kręgowcem jest:
10) Naukowcy z Imperial College London na podstawie oceny stanu zdrowia ponad 140 tysięcy mieszkańców dużych miast Norwegii i Holandii stwierdzili, że zanieczyszczenie hałasem zwiększa ryzyko:

Imię

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj