Przygotowaliśmy dla Was specjalny ekologiczny quiz, w którym trzeba odpowiedzieć na 10 pytań związanych z ochroną środowiska. Znasz się na ekologii? Spróbuj swoich sił!

Śledzisz na bieżąco wszystkie informacje o ochronie środowiska? Kliknij "Dalej" i sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

1) Żużle

Odpady hutnicze zwane żużlami można wykorzystywać komercyjnie, ale nie jako:
2)

Kobierzec roślinny o różnorodnym składzie botanicznym, pokrywający łąkę lub pastwisko, to:
3)

Miejscowe poszerzenie przestrzeni dla pieszych, które wprowadza się przede wszystkim na ulicach zdominowanych przez samochody lub tam, gdzie chodnik jest zbyt wąski, to:
4)

W Northern Alberta w Kanadzie naukowcy odkryli zbudowaną przez bobry zaporę, oddzielającą siedlisko zwierząt od bagna. Tama ma długość 900 m i szerokość 15 m, a wg biologów jej budowa trwała ok.:
5) butelka PET

Symbol RIC (ang. resin identification code) umieszczany jest na się opakowaniach z tworzyw sztucznych i służy do identyfikacji rodzaju użytego tworzywa. Ma przykład na butelkach do napojów znajduje się symbol RIC z cyfrą 1, oznaczający:
6)

Liliowce szybko zrobiły światową karierę. Z niespełna 30 gatunków naturalnie rosnących na łąkach i obrzeżach lasów Azji Wschodniej wyhodowano ok.:
7)

Według zespołu z Uniwersytetów w Southampton i Reading, poważny wpływ na spadek liczebności pszczół na świecie wskutek chemicznej modyfikacji związków zapachowych z kwiatów, mają:
8)

Każdy pojedynczy kwiat liliowca jest otwarty maksymalnie 16 godzin. Dlatego staropolska, dzisiaj już zapomniana nazwa tej rośliny to:
9)

Sieć Natura 2000 jest głównym elementem polityki różnorodności biologicznej przyrody UE. Jej święto, obchodzone w całej Europie, ustalono na:
10) Maciej Stamirski z Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie wraz z inżynierami z Politechniki Gdańskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz czterech firm prywatnych, pracują nad projektem Wave-Eco, czyli:

Imię

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj