Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

163 mln zł na urządzenia sterujące na linii kolejowej z Krakowa na północ

163 mln zł na urządzenia sterujące na linii kolejowej z Krakowa na północ
Bartłomiej Leśniewski
24.04.2024, o godz. 8:02
czas czytania: około 2 minut
0

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym pomiędzy krakowskimi Batowicami a Miechowem, czyli linii wiodącej ze stolicy Małopolski w kierunku Kielc, Warszawy i Trójmiasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Inwestycja realizowana w ramach Krajowego Planu Odbudowy i projektu pn. „Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń i systemów – Etap I” poprawi bezpieczeństwo i niezawodność ruchu kolejowego na ważnym szlaku komunikacyjnym prowadzącym z Krakowa na północ kraju. 

47 kilometrów

Umowa podpisana przez PLK SA z Zakładami Automatyki KOMBUD SA przewiduje unowocześnienie systemu sterowania ruchem na blisko 47 kilometrach linii kolejowej. „Prace będą polegać na instalacji nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym wraz z wymianą kabli i światłowodów. Nowy system pozwoli na zdalne sterowanie ruchem pociągów ze stacji Kraków Batowice stacjami Miechów, Słomniki, Niedźwiedź i Zastów” –  czytamy w komunikacie PKP PLK.

Wykonawca inwestycji wymieni również urządzenia sterujące na 7 przejazdach kolejowo-drogowych.

Nowy system zarządzania

Modernizacja urządzeń i wdrożenie nowego systemu zarządzania ułatwią prowadzenie ruchu i zwiększą niezawodność na ważnym odcinku linii kolejowej, z którego korzystają pociągi jadące z Krakowa w kierunku Kielc, Warszawy i Trójmiasta. Inwestycja za ponad 163 mln zł netto zostanie zrealizowana do połowy 2026 roku.

Zdaniem PKP PLK finansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy projekt „Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń i systemów – Etap I” pozytywnie wpłynie na transport kolejowy w całym kraju. Realizowane przez PLK SA inwestycje poprawią zdecydowanie parametry sieci kolejowej, zmniejszą ryzyko awarii i zwiększą bezpieczeństwo na kluczowych odcinkach ważnych dla przewozów pasażerskich i towarowych linii kolejowych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024