„Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków” to nazwa pierwszego kontraktu wchodzącego w skład projektu „Modernizacja oczyszczalni ścieków w Przemyślu”, który został zakończony 31 sierpnia br. w Przemyślu.
W ramach tego dofinansowanego ze środków unijnych przedsięwzięcia zmodernizowano istniejące obiekty przemyskiej oczyszczalni ścieków oraz wybudowano nowe – głównie z zakresu gospodarki osadowej. Realizacja przedsięwzięcia, dzięki zwiększeniu przepustowości części mechanicznej oczyszczalni (z przeciętnie 26,5 tys. do 28,2 tys. m3/d, a w okresie opadów nawet do 45 tys. m3/d, co umożliwi oczyszczanie wód opadowych), a także poprzez dostosowanie parametrów odprowadzanych ścieków oraz gospodarki odpadami do obowiązujących norm i przepisów prawnych zarówno krajowych, jak i Unii Europejskiej, pozwoli osiągnąć zamierzony efekt ekologiczny.

W ramach przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków unijnych zmodernizowano istniejące obiekty przemyskiej oczyszczalni ścieków.

Do głównych korzyści uzyskanych dzięki wykonaniu tych prac należy zmniejszenie ładunku zanieczyszczeń w odprowadzanych ściekach, a co za tym idzie, poprawa jakości wód rzeki San i zmniejszenie opłat za korzystanie ze środowiska. Ponadto modernizacja oczyszczalni przyczyniła się do stworzenia możliwości przyrodniczego wykorzystania osad...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?