Henryk Majchrzak został nowym dyrektorem Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki. Zastąpił on na tym stanowisku Zbigniewa Kamieńskiego - informuje serwis WNP.pl.
Obwodnica Augustowa ominie chronioną Dolinę Rospudy. Dziś poinformują o tym w Augustowie wicepremier Schetyna i minister infrastruktury Cezary Grabarczyk - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
W Ministerstwie Gospodarki powstał Departament Energii Jądrowej. Pokieruje nim Andrzej Chwas - informuje serwis CIRE.pl. Departament energii jądrowej powstał w miejsce departamentu dywersyfikacji dostaw nośników energii.
- Partnerstwo publiczno-prywatne jest przede wszystkim instrumentem, który daje szanse na rozwój gmin, miast, powiatów przy udziale prywatnego kapitału. Prawo, dobre prawo już mamy, teraz powodzenie tego typu przedsięwzięć zależy od zaangażowania i aktywności podmiotów publicznych - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, podczas debaty rozpoczynającej trzecią edycję konkursu „Dobre Praktyki PPP”.
Firmy, które wdrażają rozwiązania środowiskowe, uwzględniają w swojej działalności zasady zrównoważonego rozwoju i aspekty ochrony środowiska maja szanse na unijne dofinansowanie.











