Powstało stowarzyszenie SOS Wrocław, które chce odwołania prezydenta Jacka Sutryka w referendum. Stowarzyszenie uważa, że Sutryk m.in. nie spełniania obietnic, a poza tym ma prokuratorskie zarzuty w aferze Collegium Humanum. Prezydent zapewnia, że inicjatywy nie lekceważy, ale nie zgadza się z krytyką.
Nie całoroczny staw lecz okresowo wypełniający się wodą zbiornik oraz wariant parku ze strefami funkcjonalnymi układającymi się na planie w kształt czterolistnej koniczyny – to najważniejsze wnioski po konsultacjach społecznych w sprawie przyszłego parku na Lipie Piotrowskiej.
Projekt ustawy wiatrakowej jest już gotowy; zostały jeszcze drobne rozstrzygnięcia z resortem rolnictwa - poinformowała w środę minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że trafi on pod obrady rządu, ale nie w tym tygodniu.
W centrum Poznania, na Ogrodach, znaleziono martwego nietoperza. Chorował na wściekliznę – poinformował urząd miasta. Powiatowy lekarz weterynarii wyznaczył obszar zagrożony wystąpieniem tej choroby.
To imponujący wynik za 2024 r., podany w nietypowy sposób. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Wrocław uzdatniło wtedy ponad 49 mln m3 wody. Tą objętością można byłoby napełnić również aż 14 000 basenów olimpijskich o pojemności 3500 m3.











