Tegoroczny sezon wakacyjny rozpoczęło Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (SGKW) - operator zabytkowej kolei wąskotorowej, która łączy Bytom z Miasteczkiem Śląskim. SGKW zaprasza też w najbliższy piątek na pierwszą tegoroczną Nocną Szychtę: wieczorno-nocny przejazd z atrakcjami.
Woda z kranu w Starachowicach oraz objętych awarią miejscowościach w gminach Brody i Wąchock ponownie nadaje się do spożycia. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował o przywróceniu wymaganych parametrów mikrobiologicznych. Do czwartku, 25 czerwca, sieć będzie jednak prewencyjnie chlorowana.
Polski rząd zrealizował wieloletnie zobowiązanie wobec społeczności międzynarodowej. 19 czerwca 2026 roku ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska podpisała Plan Zarządzania Obiektem Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska. Dokument, który zyskał już pełną akceptację Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO, rewolucjonizuje dotychczasowe standardy ochrony. Najważniejszym założeniem strategicznego planu do 2051 roku jest oddanie aż 96% powierzchni polskiej części Puszczy we władanie procesom naturalnym, przy jednoczesnym całkowitym wykluczeniu tradycyjnej gospodarki leśnej oraz polowań.
Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu (Mazowieckie) skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym składowaniem i transportem substancji niebezpiecznych w powiecie przasnyskim.
Najpierw kotły olejowe i gazowe, następnie biomasowy, a ostatecznie także spalający paliwa alternatywne – to źródła ciepła, jakie w najbliższych latach odmienią oblicze systemu ciepłowniczego w Radomsku. Wyzwaniem w tak szeroko zakrojonej transformacji okazały się nie tylko koszty i procedury administracyjne, ale też społeczny opór. Jak sobie z nimi poradzić? Opowiedział o tym Zbigniew Rybczyński z PGK Radomsko.











