Na największym na świecie rynku samochodów ogłoszono bliski koniec aut zasilanych gazem i benzyną. Władze Chin zamierzają zakończyć produkcję samochodów tradycyjnych.

Agencji Xinhua News Agency poinformowała, że chiński rząd pracuje nad harmonogramem zakończenia produkcji i sprzedaży tradycyjnych pojazdów zasilanych benzyną i olejem napędowym. Obecnie trwają “odpowiednia badania”, ale władze Państwa Środka zapowiadają, że polityka ta zostanie wdrożona “w najbliższej przyszłości”.

Podejmowane działania mają na celu ograniczenie zanieczyszczenie powietrza wynikających z emisji spalin. Jest to ogromne wyzwanie dla producentów samochodów, którzy muszą stać się jeszcze bardziej elastyczni i dostosować technologie do wytycznych rządu.

Chiński rynek samochodowy jest największy na świecie. Odpowiada za około 30 proc. globalnej sprzedaży samochodów osobowych. Zapowiadany bliski koniec samochodów na paliwa kopalne może wywołać potężne skutki na całym świecie. Warto zaznaczyć, ze coraz więcej producentów samochodów wprowadza na rynek właśnie auta elektryczne.

Czytaj więcej

Skomentuj