Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) z Warszawy zatrzymali 8 osób związanych z korupcją w Pułtusku. Sprawa dotyczy remontów szkół i budowy żłobka w mieście.

Agenci z oddziału CBA w Warszawie zatrzymali dziś osiem osób: burmistrza Pułtuska (byłego dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie), wiceburmistrza tego miasta, dwie urzędniczki, prezesa i księgową Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych (wcześniej pracowników ZSCKR w Golądkowie) oraz dwóch przedsiębiorców.

Prowadzone dochodzenie związane jest z nieprawidłowościami przy przetargach na 4 mln zł na prace budowlane w szkole Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie i przy budowie miejskiego żłobka.

CBA ustaliło, że zatrzymane osoby “podejmowały decyzje finansowe ze szkodą najpierw dla zespołu szkół, a potem dla miasta”. Miały też wejść w zmowę odnośnie przetargów na remont szkolnych budynków za 1 mln zł oraz budowy miejskiego żłobka za 3 mln zł.

Funkcjonariusze przeszukali też miejsca zamieszkania zatrzymanych, miejsca ich pracy w urzędzie miasta oraz w siedzibie PPUK i miejsca prowadzonych działalności gospodarczych.

Zatrzymani przez CBA usłyszą zrzuty w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj