test1
Poruszająca wystawa fotograficzna wróciła do centrum Wrocławia
W przestrzeni miejskiej Wrocławia ponownie zagościła poruszająca wystawa „Jutro obudzimy się o jeden dzień bliżej do naszego zwycięstwa”. Ekspozycja łączy współczesne zdjęcia zniszczonych ukraińskich miast z historycznymi fotografiami z okresu II wojny światowej, stanowiąc symbol nadziei na odbudowę.
NFOŚiGW finansuje Polski Hub Elektromobilności. 4,5 mld zł na fabrykę w Jaworznie
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał umowę na finansowanie Polskiego Hubu Elektromobilności kwotą 4,5 mld zł. Środki pochodzące z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwolą na budowę nowoczesnej fabryki samochodów elektrycznych w Jaworznie. Inwestycja realizowana we współpracy z koncernem Foxconn zakłada transfer technologii i rozpoczęcie produkcji w 2029 roku.
Plan ogólny gminy. Jak wziąć udział w konsultacjach?
Plan ogólny gminy to nowy, obowiązkowy dokument, który ma ukrócić chaos przestrzenny w Polsce i zastąpić dotychczasowe studia uwarunkowań. Eksperci alarmują: obecnie tereny pod zabudowę w Polsce mogłyby pomieścić 200 mln osób, co generuje miliardowe straty. Każdy mieszkaniec ma prawo zgłosić wniosek do planu ogólnego, decydując o przyszłości lokalnych łąk, lasów i terenów zielonych.
Domański: pakiet „Ceny Paliw Niżej” zostanie przedłużony do końca maja
Rządowy pakiet „Ceny Paliw Niżej” zostanie przedłużony do końca maja - poinformował w środę minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Na CPN składają się obniżone stawki VAT i akcyzy na paliwa, a także mechanizm maksymalnej ceny niektórych paliw.
Problemy gospodarki odpadami. Eksperci na konferencji Rady RIPOK
Finansowanie inwestycji, poziomy recyklingu, planowanie przestrzenne, modernizacja sortowni, magazyny energii i cyberbezpieczeństwo – wokół tych tematów koncentrowała się konferencja Rady RIPOK „Trendy i wyzwania w gospodarce odpadami”, odbywająca się 12–13 maja w Tłokini Kościelnej koło Kalisza.
Park Południowy w Gliwicach. Rusza budowa kolejnego „zielonego korytarza”
Gliwice rozpoczynają realizację pierwszych etapów budowy Parku Południowego, znanego również jako Aleja Noworybnicka. Inwestycja obejmująca ponad 7 ha terenu ma zapewnić mieszkańcom nowoczesną przestrzeń do rekreacji, łącząc funkcje komunikacyjne z wypoczynkowymi.
Pożar na terenie Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie
Na terenie Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie doszło do pożaru hałdy odpadów. Ogień został opanowany, a służby prowadziły dogaszanie.
Wyzwania i dokonania. Eksperci komentują 20 lat recyklingu ZSEE
Jak przez 20 lat zmienił się sprzęt elektryczny? Czy rynek jego recyklingu działa tak, jak powinien? Co powinno się zmienić w systemie ZSEE? To najważniejsze pytania, na jakie odpowiadali uczestnicy pierwszego panelu dyskusyjnego podczas 20. Konferencji Recykling Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.
20 lat systemu ZSEiE w Polsce! Nowy raport ZPGOZiR i ABRYS. System działa „na papierze” – czas na zmianę...
12 maja, podczas jubileuszowej, 20. Konferencji Recykling Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego organizowanej przez ABRYS, swoją premierę miał raport „20 lat systemu ZSEiE w Polsce. Rzeczywiste przetwarzanie jako fundament jego efektywności", przygotowany z inicjatywy Związku Pracodawców Gospodarki Obiegu Zamkniętego i Recyklingu (ZPGOZiR) we współpracy z ABRYS.
O recyklingu tekstyliów na tekstylnej ławce
Rynek recyklingu tekstyliów nadal raczkuje – w przeciwieństwie do branży modowej, której jednymi z silniejszych przedstawicieli stają się chińskie firmy fast fashion, oferujące ubrania niskiej jakości. Czy odpowiedzią na ten problem mogą stać się kompozyty zawierające tekstylia nienadające się do ponownego użycia? W czasie targów EKOTECH w Kielcach porozmawialiśmy z Jackiem Tarkowskim, dyrektorem sprzedaży w Vive Innovation.









