test1
PKP Intercity wdrożyło system do zarządzania energią. W tym roku w wagonach ciepło z OZE
PKP Intercity uruchomiło System Zarządzania Mediami, który ma wspierać optymalizację zużycia energii elektrycznej, gazu i ciepła w obiektach należących do przewoźnika – poinformowała w piątek spółka. W tym roku spółka planuje ogrzewać wagony w całości energią z OZE.
Warszawa. W niedzielę wystartuje sezon miejskich rowerów Veturilo
W niedzielę po raz 15. startuje sezon Veturilo. W tym roku do dyspozycji będzie około 3,5 tys. miejskich rowerów. Dostępne będą na 344 stacjach we wszystkich dzielnicach – poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.
Szczepański o “aferze węglowej”: zakup i składowanie węgla kosztowało już ponad 1,5 mld zł
Na zakup ponad 750 tys. ton węgla za rządu PiS wydano łącznie ponad 1,3 mld zł, zaś składowanie węgla kosztowało już blisko 200 mln zł, co daje ponad 1,5 mld zł – przekazał w piątek wiceszef MSWiA Wiesław Szczepański. Dodał, że obecnie węgiel ten można sprzedać jedynie za ok. 400 mln zł. Mateusz Morawiecki odpowiada, że w 2022 r., kiedy dochodziło do zakupu, "węgla brakowało, a zimą nikt nie marzł".
RDOŚ pozwala na budowę nowego pasa startowego na krakowskim lotnisku
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie wydała decyzję środowiskową dla budowy nowej drogi startowej na lotnisku Kraków Airport – poinformowała w piątek rzeczniczka tej instytucji Ada Słodkowska-Łabuzek. Otwiera to drogę do ubiegania się o pozwolenia na budowę.
Gas Storage Poland rozważa budowę nowych magazynów kawernowych
Operator systemu magazynowania gazu Gas Storage Poland (GSP) w nowej strategii rozważa budowę kolejnych magazynów kawernowych. To kierunek uzasadniony prognozowanym wzrostem zapotrzebowania na gaz, m.in. ze względu na rozwój energetyki gazowej – wskazuje prezes spółki Karina Szostak.
Amest Otwock pozywa Miasto Otwock i jego prezydenta. W grze 320 mln złotych odszkodowania
Spółka Amest Otwock wniosła pozew cywilny przeciwko miastu Otwock oraz jego prezydentowi, domagając się 320 milionów złotych odszkodowania. Przedsiębiorstwo oskarża władze samorządowe o celowe i bezprawne blokowanie rozbudowy składowiska odpadów, co uniemożliwia realizację zapisów zawartych w umowie spółki.
Będzie więcej pieniędzy z NFOŚiGW na ocieplenie i modernizację szkół oraz przedszkoli
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zwiększył budżet programu „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” do ponad 1,78 mld zł. Do samorządów trafi dodatkowe 73 mln zł ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Rząd wesprze budowę metra w Krakowie. Wiceszef MI mówi o strategicznej inwestycji
Budowa metra w Krakowie uzyskała deklaracje wsparcia finansowego ze strony rządowej – podali uczestnicy posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. budowy metra w Krakowie. Według nich środki na ten cel miałyby pochodzić m.in. z przyszłej perspektywy finansowej UE oraz funduszy na ochronę ludności.
Ostoja Nowodworska. Nowy rezerwat na Mazowszu chroni rzadkie owady i 200-letnie dęby
W czwartek (26.02.2026) weszło w życie rozporządzenie w sprawie utworzenia nowego rezerwatu na Mazowszu – Ostoi Nowodworskiej. To już 198. rezerwat przyrody w województwie, obejmujący blisko 51 ha cennych terenów leśnych w gminie Nowy Dwór Mazowiecki.
Była księgowa publicznych placówek przez 16 lat okradała szkoły i nadzór budowlany. Zniknęło 1,3 mln zł!
Prokuratura Rejonowa w Głogowie (woj. dolnośląskie) skierowała akt oskarżenia przeciwko 70-letniej głównej księgowej Elżbiecie P. Oskarżono ją o przywłaszczenie prawie 1,3 mln zł. Pieniądze pochodziły z placówek publicznych, które obsługiwała. Grozi jej do 15 lat więzienia.









