W walce w koronawirusem podstawą jest higiena. Eksperci zachęcają do jak najczęstszego mycia rąk. Czy Polacy rzeczywiście częściej myją ręce? Dane miejskich przedsiębiorstw wodociągowych temu przeczą.

Jak podaje „Rzeczpospolita” – miejskie przedsiębiorstwa wodociągowe nie zauważyły zwiększonego poboru wody w marcu w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r.

– Nawet sami się nad tym zastanawialiśmy, ale nie mamy większego poboru wody – powiedziała „Rzeczpospolitej” Magdalena Bożko, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Także w Łodzi, Katowicach i Wrocławiu nie odnotowano zwiększonego poboru wody.

Tylko w Krakowie zauważono większe zużycie wody. Średnie dobowe zapotrzebowanie stolicy Małopolski i 12 gmin zaopatrywanych przez Wodociągi Miasta Krakowa to ok. 175 tys. m sześc.

– W lutym i w ciągu pierwszych 8 dni marca 2020 r. zapotrzebowanie na wodę utrzymywało się na zwykłym poziomie. Kolejne trzy dni przyniosły wzrost produkcji do 195 434 m sześc. na dobę. To oczywiście jest wartość uśredniona – powiedział „Rzeczpospolitej” Robert Żurek, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie. Czy wyniki będą inne, kiedy weźmiemy pod uwagę cały miesiąc? Czas pokaże.

Koronawirus COVID-19 i gospodarka komunalna:

Odbiór odpadów a koronawirus. Gospodarka odpadami musi być priorytetem

Wodociągi zawieszają odczyty wodomierzy i ograniczają kontakt z klientami

PSZOK-i nie odbierają odpadów z powodu koronawirusa

Koronawirus zabija branżę targową. Firmom grozi bankructwo

Koronawirus. Miasta wdrażają środki bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej

Wodociągi zapewniają: nie będzie przerw w dostawie wody

Źródło: Rzeczpospolita

Czytaj więcej

Skomentuj