Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Dodatkowe pieniądze na inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne w Warszawie

Dodatkowe pieniądze na inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne w Warszawie
PAP
21.04.2020, o godz. 8:57
czas czytania: około 2 minut
0

Ruszył dodatkowy nabór dla mieszkańców Warszawy na wnioski o dofinansowanie do: instalacji urządzeń gromadzących wodę; usuwania elementów z azbestem; a także przyłączenia budynku do kanalizacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Jak przekazał stołeczny ratusz, w czasie epidemii mieszkańcy mogą przesyłać wnioski o dotacje pocztą lub mailowo. Wniosek przysłany mailem będzie opracowany w urzędzie, a oryginał warszawiacy będą mogli dostarczyć w dniu podpisywania. Ten dodatkowy nabór trwa do końca maja.

Dotacje można uzyskać m.in. na budowę urządzeń gromadzących wodę opadową i roztopową. Od października 2019 r. indywidualni mieszkańcy Warszawy – ale też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe – mogą otrzymać finansowe wsparcie na urządzenia retencyjno-rozsączające (instalacje zakopywane w grunt, np. skrzynki rozsączające, studnie chłonne), czy zbiorniki retencyjne (szczelne zbiorniki do gromadzenia wód opadowych montowane na sieci kanalizacyjnej lub w formie oczek wodnych – woda nie przesiąka do ziemi, można ją pobierać do ponownego wykorzystania).

W ramach jednego wniosku na ten cel można otrzymać do 4 tys. zł (dotacja dla osób fizycznych oraz mieszkańców, prowadzących działalność gospodarczą), do 10 tys. zł (pozostali wnioskodawcy niezaliczani do sektora finansów publicznych) lub nawet do 80 proc. rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji (dla jednostek sektora budżetowego, będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi).

Ratusz wskazał dodatkowo, że warszawiacy mogą także skorzystać z dofinansowania do usuwania i unieszkodliwiania elementów zawierających azbest. Miasto pokrywa do 100 proc. kosztów demontażu, pakowania, wywozu oraz przekazania ich na składowisko odpadów niebezpiecznych.

Ponieważ przyłączenie budynku do istniejącej sieci kanalizacyjnej jest obowiązkiem właściciela nieruchomości, mieszkańcy Warszawy mogą składać również wnioski o dotację do likwidacji zbiornika bezodpływowego wraz z budową przyłącza kanalizacyjnego. Na realizację takiej inwestycji można otrzymać 4 tys. zł.

Ratusz przypomniał, że w 2019 r. posadzono w Warszawie ok. 130 tys. drzew w miejskich parkach, i lasach, zaś leśnicy otrzymali dodatkowe 43 ha terenu pod zalesienia (na części gruntów rosną już młode olchy, sosny czy dęby.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024