Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie dokonał wyboru oferta na dostawę rowerów elektrycznych do długoterminowej wypożyczalni. Cena: 10 454 zł za jeden pojazd.

– Najwcześniej za 10 dni Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie będzie mógł podpisać umowę, jeśli nie zostanie złożone odwołanie do wyniku przetargu – czytamy w komunikacie ZTP Kraków.

Przerzutka planetarna

W postępowaniu startowała firma z Torunia (Art & Bikes Maria Przedpełska-Najder) oraz Przasnysza (Kross Rental Sp. z o.o).

– Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Torunia, której rower elektryczny kosztuje 10 454 zł brutto. Za to okres gwarancji na rowery i akcesoria to 48 miesięcy. W odróżnieniu do konkurencji, zwycięski rower wyposażony jest w 7-biegową przerzutkę planetarną, co także brane było pod uwagę podczas oceniania ofert przetargowych – wyjaśniają w komunikacie krakowscy urzędnicy.

Łączna cena zamówienia podstawowego, w którego skład wchodzi 250 rowerów to 2 613 500,00 zł brutto. Jednoślady ze wspomaganiem elektrycznym przyjadą do Krakowa w terminie do 120 dni od momentu podpisania umowy.

Opcje dodatkowe

Dodatkowo, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie ma możliwość skorzystania z prawa opcji, czyli zakupu kolejnych od 100 do 250 rowerów od tego samego producenta w tej samej cenie. Na dostawę dodatkowej partii rowerów wykonawca będzie miał już tylko 90 dni. Łącznie za 500 rowerów Miasto zapłaci 5 227 000,00 zł brutto.

Rowery elektryczne rozszerzą ofertę pierwszej w Polsce długoterminowej wypożyczalni rowerów pn. LajkBike. – W propozycji ZTP cena abonamentu miesięcznego za wynajem roweru, dzięki któremu przejechanie w jedną stronę nawet 10 km niemal bez wysiłku, wynosi 79 zł. Rower tradycyjny, czyli bez wspomagania elektrycznego, w abonamencie ma kosztować 29 zł – opisuje ZTP Kraków.

 

Czytaj więcej

Skomentuj