Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online po raz drugi

EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online po raz drugi
13.04.2022, o godz. 9:07
czas czytania: około 2 minut
0

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Ekologicznego Festiwalu Online EKOfeston. Już 22 kwietnia 2022 r. ponownie spotkamy się on-line, aby wspólnie świętować Dzień Ziemi. Zapraszamy do uczestnictwa w jedynej w swoim rodzaju ogólnopolskiej i bezpłatnego wydarzenia, organizowanego z okazji Dnia Ziemi.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Pierwszy Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston okazał się sukcesem, zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników oraz partnerów spotkania. Intersująca tematyka oraz atrakcyjny sposób jej prezentacji zostały bardzo dobrze odebrane przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Co w programie?

W tym roku, w czasie ponad czterogodzinnego EKOfestonu, podzielonego na blok dla dzieci najmłodszych, dla szkół podstawowych, a także dla dorosłych odbiorców, zostaną poruszone tematy dotyczące gospodarowania odpadów czy wodą, a także ochronie klimatu, powietrza i bioróżnorodności. Będziemy także sporo mówić o zagospodarowaniu oraz recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak również zużytych baterii lub akumulatorów.

Nie zabraknie ciekawych filmów, materiałów od partnerów Ekologicznego Festiwalu Online, kreatywnych warsztatów recyklingowych i konkursów z nagrodami, a także nowych bohaterów, bajkowych aranżacji oraz innych atrakcji, pozwalających na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy. W bloku dla najmłodszych przewidziano takie elementy, jak: pogadanka o klimacie, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, przedstawienie ekologiczne segregacja odpadów w praktyce, czytanie na ekranie, a także nauka ekowierszyka.

Natomiast w części dla klas IV-VII szkół podstawowych przygotowano m.in. pogadankę o klimacie, rozmowy z ekspertami o niemarnowaniu żywności oraz życiu w stylu zero waste w praktyce, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów i konkursy.

Z kolei w bloku dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych pasjonaci ochrony środowiska będą mówili o proekologicznych rozwiązaniach w dziedzinach pozyskiwania energii, oczyszczania wody, dostosowywania się do zmian klimatu, jak również gospodarki odpadami. Dlatego też w planach są np. pogadanka o ochronie powietrza i efektywności energetycznej, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, ABC segregacji odpadów oraz rozmowy o zieleni w mieście.

Ekologiczny, ogólnopolski, bezpłatny

EKOfeston stał się jedną z niewielu, jak dotąd, okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Festiwal jest skierowany zarówno do dzieci jak i dorosłych. Już pierwsza edycja dowiodła, że również w wirtualnej rzeczywistości można połączyć siły i wzajemnie mobilizować się do ochrony środowiska naturalnego. Celem EKOfestonu była przede wszystkim edukacja w zakresie szeroko pojętej ekologii,
w tym pokazywanie wartościowych rozwiązań i przykładów działalności na rzecz środowiska. W ramach wydarzenia tak dobrano partnerów, tematykę, warsztaty i mówców, aby ukazać potencjał, atrakcyjność
i efektywność festiwalu ekologicznego online oraz potwierdzić konieczność stosowania tego typu narzędzi w edukacji ekologicznej. Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Vimeo oraz Facebook Live, a także na stronie https://ekofeston.abrys.pl. Tam również znajduje się więcej informacji na temat programu Festiwalu.

Wydarzenie jest organizowane przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Klimat
css.php
Copyright © 2024