PGE Baltica i Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy podpisały umowę o współpracy i doradztwie technicznym dot. prac geologiczno-inżynierskich dla dwu morskich farm wiatrowych Zebrane dane umożliwią inwestorowi m.in. wybór fundamentów pod turbiny wiatrowe.
Projekt zmiany ustawy o efektywności energetycznej przeszedł uzgodnienia i został skierowany na Komitet ds. Europejskich. Projektowana regulacja m. in. rozszerza system świadectw efektywności energetycznej o podmioty wprowadzające do obrotu paliwa.
Wartą ponad 13 mln zł umowę na budowę magistrali ciepła systemowego w projekcie podłączenia do sieci CO dwóch północnych dzielnic Zabrza podpisali lokalni samorządowcy. Ciepło z nowoczesnej elektrociepłowni ma do 2023 r. trafić do ok. 3 tys. gospodarstw domowych.
Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii to nowa organizacja na mapie rodzimej energetyki tworzona przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w tym segmencie. Jego głównym celem będzie działanie na rzecz rozwoju magazynowania energii oraz energetyki rozproszonej w Polsce.
Krajowe zużycie energii elektrycznej w październiku 2020 r. było o 1,17 proc. wyższe niż w październiku 2019 r. Krajowa produkcja była wyższa o 0,93 proc. - wynika z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych za ubiegły miesiąc.











