




Profesjonalni prelegenci, najważniejsze tematy dotyczące energetyki rozproszonej i niskoemisyjnej, bezpłatny udział, bezpieczna formuła on-line – to wszystko gwarantuje konferencja "Samodzielność energetyczna gmin", adresowana do samorządowców, przedstawicieli spółek komunalnych oraz lokalnych zakładów energetyczno-ciepłowniczych lub działających w kogeneracji. Redakcje „Przeglądu Komunalnego” oraz „Energii i Recyklingu” zapraszają na nią już w najbliższy wtorek, 29 września na platformie internetowej Zoom.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Klimatu zapowiadają zmiany, które mają zoptymalizować program "Ciepłownictwo powiatowe". Nowa forma będzie funkcjonować od 1 października.
Promocja odpowiedzialnej konsumpcji i ograniczanie jej wpływu na środowisko poprzez przeciwdziałanie marnowaniu żywności to jeden z priorytetów polityki społecznej w Polsce – mówił w środę w rzymskiej siedzibie Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa (IFAD) prezydent Andrzej Duda.
Dane CEPiK pokazują, że w pierwszym półroczu 2020 r. do legalnych stacji demontażu trafiło znacznie mniej pojazdów niż w latach ubiegłych. Co gorsza, obecnie od 50 do 70% pojazdów wycofanych w Polsce z eksploatacji demontowanych jest w szarej strefie. Polscy recyklerzy pojazdów wycofanych z użytku (ELV) podejmują inicjatywy mające poprawić niezwykle trudną sytuację w tej branży. Chcą m.in. wprowadzenia premii motywujących do demontowania samochodów w sposób legalny i bezpieczny dla środowiska lub specjalnych opłat środowiskowych za posiadanie pojazdu.
Od początku 2021 r. samorządy będą mogły wnioskować o dotacje na zakup zeroemisyjnych autobusów – poinformował PAP minister klimatu Michał Kurtyka. Dodał, że budżet nowego programu wyniesie 1,3 mld zł i za te pieniądze ma zostać kupionych przynajmniej 500 autobusów.











