Ponad 12 mln zł dotacji z funduszy unijnych oraz 3 mln zł pożyczki ze środków krajowych na ekologiczną inwestycję w Nowym Sączu przekaże miastu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Modernizacja sieci ciepłowniczej oraz likwidacja węzła grupowego mają kosztować ok. 20 mln zł. Za realizację zadania odpowiedzialne będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu.
Na 35 wrocławskich wieżowcach zainstalowano panele fotowoltaiczne, które po zaledwie roku zaczynają przynosić zyski finansowe i ekologiczne - obniżają koszty produkcji energii elektrycznej i zmniejszają emisję CO2 do atmosfery.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach uruchomiło instalację oczyszczania spalin przemysłowych. Tym samym terminowo zakończono projekt dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Układ oczyszczania spalin zbudowany w lokalnej ciepłowni przyczyni się do poprawy jakości powietrza w regionie.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępnił 123,2 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zakładom energetyki cieplnej w 15 polskich miastach na rozbudowę i modernizację magistrali ciepłowniczych. Przedstawiciele Narodowego Funduszu będą przybliżać szczegóły m.in. tego przedsięwzięcia podczas Konferencji Samodzielność Energetyczna Gmin, którą redakcja "Przeglądu Komunalnego" organizuje 18 czerwca w Warszawie.
32257 sztuk zużytych baterii, o łącznej wadze 690 kg oraz 704 sztuk zużytych tonerów, ważących w sumie 208 kg – to wynik tegorocznej akcji zbiórki zużytych baterii i tonerów, przeprowadzonej przez Urząd Miasta Rybnika.











