W 2022 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska chce przeznaczyć 1,95 mld zł na program "Czyste powietrze", a 660 mln zł na "Mój prąd" - poinformował NFOŚiGW. W przyszłym roku na ochronę środowiska Fundusz chce wydać ponad 9 mld zł, z czego 6,5 mld w formie dotacji.
Na wysokość rachunków za gaz odbiorców zarówno indywidualnych, jak i hurtowych największy wpływ mają notowania błękitnego paliwa na giełdach towarowych. Za ich wysokie obecnie poziomy odpowiada przewaga popytu nad podażą wywołana przez czynniki pogodowe, ożywienie po pandemii oraz politykę głównego dostawcy gazu do Europy - rosyjskiego Gazpromu.
Kilkutysięczne Siechnice na Dolnym Śląsku mają własną terenową grę mobilną. To efekt współpracy Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE oraz Centrum Kultury w Siechnicach – podano w komunikacie.
Gminy wprowadzają limity na odpady przyjmowane do punktów selektywnej zbiórki. Chcą ograniczyć rosnące koszty i uniemożliwić firmom podrzucanie gruzu, starych mebli i opon - informuje w najnowszym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".
Projekt ustawy o rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) ma liczne wady i jest niezgodny z dyrektywą o odpadach, którą ma implementować. To ocena Konfederacji Lewiatan. Jej zdaniem projekt należy napisać od nowa.











