Najważniejszy kongres ochrony środowiska w Polsce – Envicon – w tym roku odbędzie się także on-line. Międzynarodowi eksperci z branży gospodarki odpadami, wodociągów i kanalizacji oraz energetyki rozpoczną dyskusję już w poniedziałek, 19 października.

Tegoroczna edycja kongresu Envicon potrwa 2 dni, w trakcie których odbędzie się 7 sesji i paneli dyskusyjnych oraz niemal 50 wystąpień. Tematy sesji to:

  • Europejski Zielony Ład i polska droga do jego osiągnięcia
  • Gospodarka odpadami: recykling, circular economy, energia, bioodpady
  • Gospodarka wodna: efektywność instalacji, susza i retencja, mikroplastiki

Kongresowi towarzyszy uroczysta gala, podczas której są ogłaszane wyniki kilku środowiskowych konkursów m.in. konkursu o Puchar Recyklingu.

– Envicon jest kongresem unikalnym, ponieważ mówimy o ochronie środowiska jako o całości – mówi Aleksander Sobolewski, dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. – Mówimy o wodzie i ściekach, energii, odpadach, otoczeniu prawny, właściwie o całej naszej gospodarce – dodaje.

Envicon 2020 – ZAPISZ SIĘ!

– Jesteśmy w przededniu konieczności podjęcia trudnych decyzji o dalszym systemie gospodarki odpadami w Polsce – mówi dr Grzegorz Wielgosiński z Politechniki Łódzkiej. – Mamy pulę odpadów znajdujących się poza systemem, których nie będzie będzie można składować. Bez spalarni nie domkniemy systemu, a trzeba to zrobić i o tym będziemy dyskutować – zapowiada prelegent kongresu Envicon.

Ze względu na sytuację epidemiczną kongres Envicon 2020 będzie dostępny on-line i transmitowany w całości przez Internet. Każdy z uczestników otrzyma dostęp do specjalnej platformy on-line, gdzie będzie można obejrzeć nie tylko transmisje na żywo z kongresu, ale także pobrać materiały oraz ponownie obejrzeć wystąpienia większości prelegentów.

Więcej informacji o Envicon 2020: envicon.abrys.pl

Czytaj więcej

Skomentuj