Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

ENVICON Environment 2018 już za 2 miesiące!

ENVICON Environment 2018 już za 2 miesiące!
mag
04.10.2018, o godz. 6:37
czas czytania: około 3 minut
0

Już tylko dwa miesiące zostały do tegorocznej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń w branży ochrony środowiska – Kongresu ENVICON Environment. Kończą się prace nad programem i organizacją wydarzenia. Kongres czeka premiera w Warszawie, gdzie odbędzie się po raz pierwszy i gdzie zaprezentuje się uczestnikom w 3-dniowej odsłonie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach wydarzeń poprzedzających Szczyt Klimatyczny COP24. To wpłynęło na zmianę terminu i miejsca wydarzenia. Henryk Kowalczyk, minister środowiska, objął Kongres patronatem i zapowiedział swój udział w sesji inauguracyjnej. Tradycyjnie podczas sesji otwierającej pojawią się przedstawiciele administracji publicznej najwyższych szczebli, którzy zajmą stanowisko w najbardziej istotnych kwestiach dotyczących ochrony środowiska.

Trzy dni debat

28 listopada, pierwszego dnia spotkania, po sesji inauguracyjnej, odbędą się trzy sesje: na temat gospodarki odpadami, gospodarki wodnej oraz innowacyjnej gminy. Pierwsza będzie poświęcona takim zagadnieniom jak plany i cele gospodarki odpadami, możliwości finansowania, monitoring odpadów oraz rozporządzenia Komisji Europejskiej. Sesja gospodarki wodnej będzie koncentrować się na aspektach prawnych i zarządzaniu w przedsiębiorstwach wod-kan. Kontynuacja sesji poświęconej wodzie, ale w innym ujęciu, odbędzie się drugiego dnia Kongresu. Prelegenci sesji „Innowacyjna gmina” omówią natomiast najważniejsze dla gmin obszary ochrony środowiska, nie zapominając przy tym o ważnej rocznicy stulecia polskiej gospodarki komunalnej.

Drugiego dnia uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach omawiających tematy energii z odpadów, wód opadowych, innowacji, badań i rozwoju, ochrony powietrza oraz start-upów i innowacji. Ta ostatnia zostanie zorganizowana po raz pierwszy, najprawdopodobniej w formie start-up battle, czyli konkursu na najciekawszy pomysł w dziedzinie ochrony środowiska. Trwają poszukiwania start-up’owych przedsięwzięć, które chciałyby zaprezentować się podczas imprezy. Tego dnia odbędzie się także Forum Rady RIPOK, czyli otwarte posiedzenie Rady Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Trzeci dzień w całości zarezerwowano na gospodarkę obiegu zamkniętego. Do udziału w sesji zostali zaproszeni prelegenci reprezentujący zarówno administrację odpowiedzialną za wytyczne dla GOZ-u, jak i urzędy, instytucje i organizacje, które z powodzeniem działają w tym obszarze, realizując wartościowe projekty. Ostatnia sesja będzie otwarta, czyli dostępna dla wszystkich zainteresowanych tematem, a udział w niej będzie bezpłatny.

Nagrody i wyróżnienia

ENVICON to nie tylko bogaty merytorycznie program, ale także uroczysta Gala, podczas której będą wręczane nagrody w kilku prestiżowych konkursach. To święto środowiska, jak od lat określa się Galę ENVICON-u, odbędzie się pierwszego dnia Kongresu, wieczorem, w hotelu Sofitel Victoria. W pięknym wnętrzu zostaną wręczone Puchary Recyklingu, statuetki Promotora Czystej Energii, Ekoodpowiedzialnych w Biznesie, Nagrody Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki oraz Dyrektora Zakładu Oczyszczania Miasta. Zwieńczeniem oficjalnej części Gali będzie koncert uwielbianego zespołu Dżem, który jest znany z tego, że swoją muzyką potrafi rozbawić każdą publiczność.

Wieczór drugiego dnia spotkania będzie przebiegał pod znakiem Konkursu o Puchar Recyklingu, który jest największą tego typu inicjatywą dotyczącą selektywnej zbiórki odpadów w Polsce. W tym roku zgłosiła się do niego rekordowa liczba 153 podmiotów, w tym aż ponad 72 gminy! Kapituła konkursowa wyłoniła 50 laureatów. Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień w tym Konkursie odbędzie się w Teatrze Capitol przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Po uroczystości organizatorzy zaproszą uczestników na wieczór klubowy. Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień w tym Konkursie odbędzie się w Teatrze Capitol przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Po uroczystości organizatorzy zaproszą uczestników na wieczór klubowy.

22 edycja Kongresu zapowiada się wyjątkowo. Warto wspomnieć, że przypada ona na 30-lecie firmy Abrys, organizatora Kongresu. Będzie to doskonała okazja do uhonorowania firm i osób, które od lat współpracują z firmą.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do ENVICON Environment
css.php
Copyright © 2023