1 / 27

W czwartek w Poznaniu odbyła się uroczysta gala kongresu Envicon Environment 2019. Zobacz, kto zwyciężył!

W tym roku, 10 października, w trakcie gali oraz kongresu Envicon po raz dwudziesty wręczono nagrody w postaci statuetek i wyróżnień, jak również nagrody główne, czyli Puchary Recyklingu. Pierwszy z nich – Puchar Recyklingu Ministra Środowiska – został przekazany w ramach sesji inauguracyjnej przez ministra środowiska – Henryka Kowalczyka. W tym roku nagrodę tę zdobyła Gmina Krokowa.

Natomiast Puchar Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznano gminie Cieszyn. W trakcie gali nagrodę tę wręczyli dyrektor Departamentu Ochrony Ziemi w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jarosław Roliński oraz Magdalena Dutka, prezes zarządu Abrys.

Tradycją konkursu jest przyznawanie w ramach kategorii „Gmina Recyklingu” dwóch nagród głównych w postaci Pucharów Recyklingu. O wyborze zwycięzców decydują Związek Miast Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP. W tym roku Puchar Recyklingu Związku Miast Polskich otrzymała Gmina Miasto Gdańsk.

Z kolei Puchar Recyklingu Związku Gmin Wiejskich RP za dobre wyniki w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, a także działania edukacyjne, otrzymała gmina Szamocin. Nagrodę zwycięzcy, reprezentowanemu przez Agnieszkę Heimann, przekazali przewodniczący Związku, Krzysztof Iwaniuk, oraz sekretarz generalny ZGW RP, Leszek Świętalski, wraz z prezes Magdaleną Dutką.

Następnie przyszedł czas na wręczenie Pucharu Recyklingu Polskiej Izby Ekologii, który otrzymało najlepsze przedsiębiorstwo działające w zakresie zagospodarowania odpadów. W kategorii „Lider Recyklingu” oceniane są zarówno wyniki w zbiórce i zagospodarowaniu poszczególnych frakcji, jak i efektywność wprowadzonych rozwiązań w tym zakresie. W tym roku zwycięzcą okazał się Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.


Wyniki Konkursu o Puchar Recyklingu
Wyniki konkursu “GOZpodarna Wielkopolska”
Wyniki konkursu “Aktywni w Wielkopolsce”
Wyniki konkursu Dyrektor Roku
Wyniki konkursu “Głośna Woda”
Wyniki konkursu “Ekoodpowiedzialni w biznesie”
Wyniki konkursu Promotor Czystej Energii
Nagroda Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki

1
2
3
4
5
6
7
8
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj