1 / 27

W czwartek w Poznaniu odbyła się uroczysta gala kongresu Envicon Environment 2019. Zobacz, kto zwyciężył!

Promotor Czystej Energii w trzech odsłonach

W trakcie gali Envicon w ramach konkursu Promotor Czystej Energii, organizowanego przez miesięcznik „Energia i Recykling”, nagrodzono trzy podmioty. Wyróżnienia przyznano w kategoriach:

  • osobowość,
  • inwestycja,
  • kampania edukacyjno-informacyjna.

Z rąk wiceministra środowiska Sławomira Mazurka, a także zarządu firmy Abrys, reprezentowanego przez prezes Magdalenę Dutkę, nagrody odbierali ludzie stojący za działaniami, zmierzającymi do poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska.

W kategorii osobowość nagrodę zdobył doktor nauk chemicznych Ludomir Duda, który jest pionierem w dziedzinie budownictwa energetycznego, założycielem i pierwszym prezesem Fundacji Poszanowania Energii oraz Narodowej Agencji Poszanowania Energii. Ludomir Duda to również współautor nagradzanych projektów budynków zrównoważonych i wynalazca oraz właściciel patentów z wielu gałęzi techniki.

Z kolei nagrodę za najlepszą kampanię edukacyjno-informacyjną otrzymała Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Realizowana przez nią kampania „Postaw na słońce” jest prowadzona w formie konkursów międzyszkolnych, zarządzanych za pośrednictwem portalu internetowego. Główny cel, który przyświeca projektowi, to upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i korzyści dla środowiska, wynikających z ich stosowania. Nagrodę odebrał prezes Fundacji BOŚ, Radosław Żuk.

W kategorii inwestycja nagrodą uhonorowano firmę Gama PV za budowę elektrowni słonecznej w Jemielnie. Instalacja fotowoltaiczna o mocy jednego megawata w ciągu roku generuje tyle energii, ile potrzeba do zaspokojenia potrzeb energetycznych blisko 400 gospodarstw domowych. Budowie elektrowni towarzyszyły aktywne działania informacyjno-edukacyjne, prowadzone z myślą o lokalnej społeczności. W imieniu firmy nagrodę odebrał Paweł Konopnicki.


Na stronie 8: Nagroda Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki

1
2
3
4
5
6
7
8
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj