1 / 27

W czwartek w Poznaniu odbyła się uroczysta gala kongresu Envicon Environment 2019. Zobacz, kto zwyciężył!

“GOZpodarna Wielkopolska” – laureaci

Gospodarka obiegu zamkniętego to jeden z priorytetów polityki gospodarczej Komisji Europejskiej, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe, a wytwarzanie odpadów musi zostać jak najbardziej zminimalizowane.

I właśnie nagrodzeniu podmiotów podejmujących inicjatywy w ramach GOZ-u, zwłaszcza w kontekście zagospodarowania odpadów na terenie woj. wielkopolskiego, służy konkurs “GOZpodarna Wielkopolska”, odbywający się w ramach Konkursu Puchar Recyklingu.

W tym roku nagrodzono sześć zgłoszonych w ramach Konkursu Puchar Recyklingu uczestników, doskonale wdrażających w życie ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Konkurs jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, zatem wręczenia nagród dokonała prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – Jolanta Ratajczak.

Laureatami Konkursu „GOZpodarna Wielkopolska“ zostali: ZGO w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina“, Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej“, Miasto Konin, Miasto i Gmina Szamotuły, jak również Miasto i Gmina Pleszew.

Laureaci, oprócz dyplomów i statuetek, otrzymali pakiet materiałów edukacyjnych, opracowane przez Dział Edukacji Ekologicznej Abrys. Statuetki zostały zaprojektowane i wykonane przez poznańskiego artystę plastyka – Filipa Brzyskiego.


Na 3 stronie: wyniki konkursu “Aktywni w Wielkopolsce”

1
2
3
4
5
6
7
8
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj