Po raz pierwszy, i przy okazji nowych targów, odbędzie się Forum Zarządcy Zieleni. Właśnie ruszyły zapisy na to wydarzenie.

Chwilę po nadejściu kalendarzowej jesieni, 2 października w Warszawie odbędzie się pierwsze Forum Zarządcy Zieleni organizowane przez redakcję ogólnopolskiego miesięcznika „Zieleń Miejska” we współpracy z Grupą MTP. Udział w konferencji jest bezpłatny.

– Rokrocznie jesień obfituje w wydarzenia branżowe. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe propozycje, z tego względu już dziś warto odnotować datę 2 października swoim kalendarzu i zapisać się na forum – zachęca Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”.

– Co nas wyróżnia? Do współtworzenia programu zostali zaproszeni przedstawiciele cenionych w środowisku stowarzyszeń, praktycy i osoby, które mają realny wpływ na podnoszenie jakości zieleni miejskiej w Polsce. Co więcej, Forum Zarządcy Zieleni odbędzie się w centrum kraju, przy okazji interesujących, innowacyjnych w skali kraju targów z pokazami maszyn komunalnych – dodaje.


Zarejestruj się na Forum Zarządcy Zieleni!


Co w programie?

Celem wydarzenia jest propagowanie sprawdzonych rozwiązań w zakresie kształtowania i zarządzania przestrzenią miejską. Zostaną podjęte tematy, które już dziś stanowią nie lada wyzwanie dla zarządców zieleni miejskiej. Wśród nich, spędzająca sen z powiek wielu zarządców, kwestia ujednolicenia standardów kształtowania zieleni w Polsce, o której opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.

– W Polsce prowadzone są ostatnio bardzo intensywne prace związane z zagospodarowaniem terenów zieleni. Realizowane są one przez różne podmioty, różnych wykonawców i w różnym standardzie jakości. Ze względu na potrzebę ujednolicenia bieżących potrzeb związanych ze zmianami klimatycznymi i gospodarowaniem wodami opadowymi oraz koniecznością rewizji doborów gatunkowych do nasadzeń, niezbędne jest wprowadzenie standardów w zakresie przygotowania inwestycji, projektowania i utrzymania – zaznacza Piotr Reda, prezes SAK.

– Standardy takie pozwolą wypracować wspólny słownik terminów technicznych oraz rozwiązań stosowanych w procesie inwestycyjnym projektowanych terenów zieleni. Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu aktywnie bierze udział w tworzeniu takich standardów – dodaje Piotr Reda.

W programie również nowości roślinne polecane do przestrzeni miejskiej, ale także zielone strategie, błękitno-zielona infrastruktura czy plusy i minusy wprowadzania do miast łąk kwietnych.

Dynamiczne pokazy maszyn

Udział w wydarzeniu – po uprzednim zgłoszeniu – jest bezpłatny. Rejestracja upoważnia także do bezpłatnego wejścia na targi Green Area Show. GA Show to wydarzenie dla profesjonalistów z branży ogrodniczej i komunalnej. Tor Służewiec stanie się miejscem prezentacji najpełniejszej oferty ogrodniczej. Najważniejszym punktem programu będą dynamiczne pokazy maszyn, urządzeń oraz narzędzi na terenie otwartym. Wśród wystawców pojawią się też znani na rynku dostawcy z pozostałych sektorów ogrodniczych (opryskiwacze, środki ochrony roślin, nasiona, torfy, podłoża, nawozy czy systemy nawadniające).

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj