Jeszcze tylko do 30 kwietnia możliwe są zgłoszenia do udziału w Forum Zielona Autostrada, które odbędzie się 14 maja na Targach Kielce.

W połowie maja do Kielc na Targi Autostrada Polska zjadą się nie tylko zarządcy dróg czy przedstawiciele przedsiębiorstw skupieni w branży drogowej, ale także specjaliści  kształtowania zieleni przyulicznej. Jednym z merytorycznych wydarzeń towarzyszących targom będzie Forum Zielona Autostrada przygotowane przez redakcję “Zieleni Miejskiej”.

– Chcemy przede wszystkim rozpocząć dialog pomiędzy branżami zieleni oraz budownictwa drogowego. Przy okazji inwestycji drogowych temat zieleni niejednokrotnie traktowany jest po macoszemu. Najwyższa pora, aby to zmienić – mówi Judyta Więcławska, redaktor prowadząca “Zieleni Miejskiej”.

Zaproszeni goście nie tylko uargumentują dlaczego wykonywanie nasadzeń przydrożnych jest tak istotne, ale także podpowiedzą na co zwrócić uwagę przy doborze materiału roślinnego, czy też w jaki sposób prawidłowo pielęgnować nasadzenia.

W programie uwzględniono także zagadnienia prawne w odniesieniu do zieleni przydrożnej, czy też zarządzanie małą architekturą na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych.

Zgłoszenia przyjmowane są pod tym adresem.

Forum Zielona Autostrada 2019 na targach Autostrada Polska – pełny program wydarzenia:

Czytaj więcej

Skomentuj