


![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)

Rewolucja we władzach Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej: dyrektor Przemysław Gonera oraz kierownik działu informatycznego Wiesław Rygielski zostali zwolnieni dyscyplinarnie. Pracę stracił także rzecznik prasowy związku.
O sytuacji w branży gospodarki odpadami, wdrażaniu znowelizowanej ustawy "czystościowej" oraz o funkcjonowaniu Rady RIPOK rozmawiamy z Piotrem Szewczykiem, dyrektorem ZUOK "Orli Staw", przewodniczącym Rady RIPOK.
GreenEvo to program Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich, sprawdzonych, zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. Celem programu jest szerzenie globalnej myśli technicznej w trosce o tworzenie klimatu zrównoważonego rozwoju i budowanie zielonej gospodarki.
W najbliższych dniach odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Łomży, na której podjęty zostanie temat powołania spółki prawa handlowego, zajmującej się składowiskiem odpadów w Czartorii.
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw. Ustawa zmienia przepisy dotyczące planów gospodarowania odpadami komunalnymi. Wprowadza m.in. obowiązek sporządzania przez zarządy województw planów inwestycyjnych dla instalacji przetwarzania odpadów.











