




Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (tzw. PSZOK-i) w powiecie sieradzkim (łódzkie) i Świdnicy (dolnośląskie) nie będą odbierać w najbliższym czasie odpadów od mieszkańców. Decyzja spodowana jest pandemią koronawirusa COVID-19.
Składowiska odpadów komunalnych w województwie mazowieckim wykazują szereg nieprawidłowości - wynika z najnowszego raportu.
Pięć organizacji związanych z polską gospodarką odpadami zaapelowało m.in. do premiera Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy, aby ustanowić gospodarowanie odpadami jednym z priorytetów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego kraju.
Władze Warszawy przychyliły się do próśb mieszkańców krytykujących wysokie ceny za wywóz odpadów. Urząd miasta wprowadzi dopłaty, będą jednak one przeznaczone tylko dla części najbardziej potrzebujących mieszkańców.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zwrócili się do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, domagając się zmniejszenia opłat za wywóz odpadów.











