W nocy z 24 na 25 czerwca na Dolnym Śląsku w gminie Ścinawa wysypano na drogę powiatową kilkadziesiąt ton śmieci – donoszą lokalne media.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Parszowice. Odpady zostały rozrzucone na drodze prowadzącej do nieczynnego od kilkunastu lat składowiska.

Sprawcy wyłamali bramę wjazdową, ale nie udało im się dostać na teren. Odpadów postanowili pozbyć się na drodze łączącej Parszowice z Wielowsią. Trasa była z tego powodu nieprzejezdna.

Zdeponowane na drogę odpady zostały prawdopodobnie wcześniej przetworzone w instalacji do zagospodarowywania odpadów. Mogły trafić do spalarni lub cementowni jako paliwo alternatywne RDF, ale tak się nie stało.

Sprawą zajmuje się policja. Odpady musi usunąć zarządca drogi. Będzie to kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Źródło: kresy.pl/lubinextra

Czytaj więcej

6 Komentarze

  1. Pisałem : W czym pomogło BDO ? Owe śmieci – odpady powinny zostać wysypane pod dom właściciela tych odpadów by tam utknął i już więcej nie zaśmiecał naszej wspólnej Matki – Ziemi.

  2. Niech zasypią ulice/drogi, może wreszcie ktoś zwróci uwagę na fakt, iż problem RDF-u w Polsce jednak istnieje. Jak ktoś nie potrafi słuchac branży to… najwidoczniej nie ma innego wyjścia jak takie działania.

Skomentuj