Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Kolejne podpalenie lasu. Teren w Szczecinie podpalany regularnie od 2 lat

Kolejne podpalenie lasu. Teren w Szczecinie podpalany regularnie od 2 lat
30.04.2021, o godz. 17:17
czas czytania: około 1 minuty
0

Kolejny raz w rejonie szczecińskiego Dąbia doszło do podpalenia lasu. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Nie było to pierwsze podpalenie. Rok temu spłonęło 1,5 hektara lasów i łąki śródleśnej. Strażacy dogaszali pogorzelisko przez cały kolejny dzień. Podobna sytuacja zdarzyła się w 2019 roku – ponownie w tym samym miejscu. Za każdym razem sprawa zgłaszana była na policję. Niestety nie udało się złapać sprawcy.

W środę, dzięki sprawnej akcji strażaków i pracowników lasów miejskich, udało się uniknąć potężnego pożaru. Mimo to spłonęło 1000 metrów kwadratowych. Sytuacja była na tyle poważna, że ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Sprzyja temu susza, która panuje w lasach. Sprawa ponownie została zgłoszona na policję.

– Podczas Majówki prosimy o zachowanie w lasach miejskich szczególnej ostrożności. Przypominamy, że ogniska i grille rozpalamy wyłącznie w wyznaczonych miejscach (w kręgach ogniskowych). Nie zostawiajmy również po sobie odpadów, a to, co przynieśliśmy – zabierzmy ze sobą – apeluje Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024