Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Łódzkie: Piotrków Trybunalski będzie wymieniać autobusy na ekologiczne

Łódzkie: Piotrków Trybunalski będzie wymieniać autobusy na ekologiczne
MŁ/PAP
14.12.2021, o godz. 12:32
czas czytania: około 2 minut
0

Piotrków Trybunalski rozpoczął procedurę przetargową na zakup 7 nowych autobusów elektrycznych i 6 hybrydowych - poinformował we wtorek piotrkowski magistrat. Na wymianę taboru miasto pozyskało z NFOŚiGW ponad 13 mln zł, drugie tyle dołoży z własnego budżetu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

O rozpoczęciu przez Piotrków Trybunalski procedury wymiany taboru autobusowego na ekologiczny poinformował PAP we wtorek rzecznik piotrkowskiego magistratu Jarosław Bąkowicz.

Ogłoszono przetarg

“Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przekazał do publikacji Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich ogłoszenie o zamówieniu dotyczące przetargu nieograniczonego na zakup i dostawę 7 nowych autobusów elektrycznych. W ramach tego postępowania miasto zakupi także 7 ładowarek wolnych, które będą zlokalizowane w zajezdni autobusowej i 3 ładowarki pantografowe – szybkie – na pętlach przy ul. Słowackiego i przy ul. Dmowskiego. Procedura obejmie także szkolenie dla co najmniej 25 kierowców i 10 mechaników” – przekazał Bąkowicz.

13 mln dofinansowania

Na wymianę starego taboru na elektryczny miasto pozyskało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ponad 13 mln zł dofinansowania. Koszty całego projektu określono na 26 mln zł; połowa tej kwoty będzie pochodzić z budżetu miasta.

Dodatkowo piotrkowski ZDiUM ogłosił też przetarg na zakup 6 autobusów hybrydowych wraz z usługami serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

“Kolejnym krokiem, przybliżającym nas do nowoczesnego, ekologicznego i wygodnego transportu będzie aplikowanie o środki na zakup kolejnych 5 autobusów elektrycznych” – zapowiedział prezydent Piotrkowa Tryb. Krzysztof Chojniak.

Według piotrkowskich władz, inwestycja w wymianę taboru komunikacyjnego na zero- i niskoemisyjny jest, obok restrukturyzacji miejskiej ciepłowni i budowy farmy fotowoltaicznej, jednym z kluczowych działań proekologicznych na terenie miasta.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Elektromobilność
css.php
Copyright © 2024