Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Lubelski Park Bronowicki zyska nowe oblicze

Lubelski Park Bronowicki zyska nowe oblicze
R.G.
13.10.2022, o godz. 9:06
czas czytania: około 2 minut
0

W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące projektu Rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Dzięki temu mieszkańcy zyskają możliwość wypowiedzenia się w kwestii dotyczącej wyglądu tego zielonego obszaru.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Rewitalizacja Parku Bronowice to jeden z tematów wskazywanych przez mieszkańców podczas spotkań organizowanych w ramach cyklu „Plan dla Dzielnic” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju. – Na tym etapie kończymy prace nad przygotowaniem projektu zmian dla tego obszaru. Chcemy by odnowiony park uwzględniał potrzeby mieszkańców i stał się chętnie odwiedzanym miejscem odpoczynku i rekreacji. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w zbliżających się konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania tego miejsca – dodaje zastępca prezydenta.

Nowoczesność z odniesieniami do historii

Opracowywany obecnie projekt rewitalizacji parku zakłada, m.in. stworzenie nowego układu kompozycyjnego alejek i placyków parkowych nawiązującego do planu z początku XX wieku. Kolejny krok to wymiana nawierzchni alejek z asfaltowych na mineralne oraz przebudowa ogrodzenia parku na wzór jego historycznego stylu z XIX w.

Powyższa koncepcja przewiduje również wykonanie prac podnoszących kondycję drzewostanu, nasadzenia krzewów ozdobnych i okrywowych, nasadzenia rabatowe, a także wykonanie systemu nawadniającego wspomagającego wegetację roślin w czasie suszy.

Nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych

W planie jest też utworzenie placu zabaw z naturalistycznymi urządzeniami zabawowymi, siłowni zewnętrznej i wyposażenie całego obszaru w elementy małej architektury takie jak: meble parkowe, poidełko a także stoliki do gry w szachy.

Projekt przewiduje także wprowadzenie rozwiązań dla osób ze szczególnymi potrzebami m.in.: montaż tyflomapy (mapa dotykowa), pochylni dla wózków i integracyjnych elementów placu zabaw. Zaplanowano też instalację monitoringu miejskiego i  wymianę starego, energochłonnego oświetlenia na lampy typu LED.

Konsultacje do 2 listopada

Konsultacje społeczne w sprawie projektu rewitalizacji lubelskiego parku rozpoczną się 19 października i potrwają do 2 listopada. Zainauguruje je otwarte spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w środę (19 października), o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 26, przy ul. Bronowickiej 21.

Podczas spotkania z udziałem m.in. autora projektu i przedstawiciela Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektem zagospodarowania tego terenu i przedstawić swoje opinie na temat zawartych w nim propozycji. Podczas spotkania będzie można korzystać z pomocy tłumacza PJM (polski język migowy).

Uwagi do dokumentu można także zgłosić pisemnie, przesyłając je za pośrednictwem  formularza konsultacyjnego (dostępnego m.in. na stronie BIP lubelskiego UM), na adres e-mail: [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres Biura Partycypacji Społecznej: ul. Jana Gilasa 3, 20-109 Lublin.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024