Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Most w chińskim Anjuzhen zachwyca LED-owymi iluminacjami

Most w chińskim Anjuzhen zachwyca LED-owymi iluminacjami
dom
27.07.2018, o godz. 8:33
czas czytania: około 2 minut
0

Studio architektury i wzornictwa Brut Deluxe ożywia 210-metrowy most QuanXi w starożytnym mieście Anjuzhen w Chinach. Cała jego długość pokryta jest ledowym oświetleniem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Położone 70 km na północny zachód od Chongqing Anjuzhen porównywane jest do miasta muzeum: nie ma tu stałych mieszkańców, jest za to mnóstwo turystów, którzy odwiedzają świątynie, teatry i dwory, lecz znikają, gdy nadejdzie noc.

Aby zatrzymać ich w mieście, pracownia ma zamiar przeprojektować szereg obiektów infrastrukturalnych, z których pierwszym był most QuanXi. Pracownia Brut Deluxe chce z niego uczynić instalację światła pejzażowego.

Most QuanXi przed metamorfozą

Oprócz tysięcy diod LED, konstrukcja mostu na całej długości obsadzana jest drzewami, krzewami i roślinami pnącymi. Most rozciąga się nad rzekę Qiongjiang, ma 28 m wysokości i składa się z dwóch betonowych pokładów połączonych pionowymi filarami. Obok nasadzeń różnych drzew, krzewów i roślin pnących, konstrukcja malowana jest w różowo-zielony kamuflaż, prezentujący betonowe powierzchnie w zupełnie innym ujęciu.

Na całej długości mostu wyświetlany jest dynamiczny system oświetlenia z tysiącami kolorowych świateł LED RGB, tworzący serię subtelnie zmieniających się atmosfer i zmieniający otaczający krajobraz w “tajemniczą, żywą dżunglę, w której światło pada jak krople deszczu z sufitu”.

Most QuanXi rozświetla tysiące ledowych żarówek

Zaprogramowane różne konfiguracje oświetlenia, współgrające z lokalnymi warunkami pogodowymi, widoczne są z miejsc widokowych zlokalizowanych na terenie miasta i wzdłuż nowo utworzonej promenady nad rzeką.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024