W wybranych punktach handlowych koncernu Orlen staną stacje rowerów Nextbike. System będzie funkcjonował pod szyldem spółki paliwowej.

Nextbike zainstaluje terminale rowerowe Orlen na stacjach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku. Nextbike będzie ich operatorem, natomiast cały system będzie funkcjonował pod marką Orlen.

Kontrakt jest elementem nowej strategii Nextbike Polska. Firma chce bowiem zwiększać przychody ze źródeł komercyjnych. W podobny sposób współpraca funkcjonuje już z bankiem Citi Handlowy. Dzięki specjalnej aplikacji można mieć dostęp do sieci rowerów Nextbike/Veturilo w Warszawie.

Nowe stacje Orlenu będą działać analogicznie, jak inne stacje sponsorskie Nextbike. Będą w pełni kompatybilne z systemami rowerów miejskich w poszczególnych miastach.

– Już od wiosny przyszłego roku rowery Nextbike będą dostępne na wybranych stacjach koncernu Orlen w sześciu miastach w Polsce – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

– Cieszymy się, że PKN Orlen dostrzega potrzebę inwestowania w bikesharing i wspierania rozwoju zrównoważonego transportu – dodaje Wojtkiewicz.

Czytaj także >>> Na stacjach Orlen pojawią się wiatraki

Na stacjach Orlen pojawią się wiatraki

Czytaj więcej

Skomentuj