Nagrodę Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki podczas gali kongresu Envicon Environment 2018 otrzymał dr Michał Wilczyński, wybitny ekolog i geolog, ekspert w dziedzinie energii i paliw.

Laureat nagrody, dr Michał Wilczyński uczestniczył po stronie „Solidarności” w obradach Okrągłego Stołu w zespole ekologicznym. W latach 1991-1995 był wiceministrem i Głównym Geologiem Kraju w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Obecnie dr Michał Wilczyński jest niezależnym ekspertem współpracującym m.in. z OECD, Bankiem Światowym i Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z dziedziny surowców energetycznych i polityki gospodarowania surowcami mineralnymi. W swoich pracach wskazuje na zmierzch ery węgla i konieczność zastąpienia go innymi źródłami energii, które przyczyniłyby się do obniżenia poziomu szkodliwych emisji.


Envicon Environment 2018 – przewodnik uczestnika

Najbardziej aktualne informacje na temat kongresu Envicon Environment 2018 dostępne są w aplikacji mobilnej. Pobierz ją, klikając w jeden z poniższych przycisków:

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj