Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Nowe życie placu Komuny Paryskiej w ramach rewitalizacji Łodzi [WIZUALIZACJE]

Nowe życie placu Komuny Paryskiej w ramach rewitalizacji Łodzi [WIZUALIZACJE]
jw
12.04.2017, o godz. 8:59
czas czytania: około 1 minuty
0

W ramach rewitalizacji obszarowej Łodzi planowana jest gruntowna przebudowa placu Komuny Paryskiej. Według planów pojawi się tutaj nowa nawierzchnia, ławki, oświetlenie, stojaki rowerowe i plac zabaw. Nie zabraknie też nowych nasadzeń zieleni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Plac Komuny Paryskiej w centrum Łodzi jest dzisiaj – niestety – placem wyłącznie z nazwy. Dominuje tu parking, a brakuje wysokiej jakości przestrzeni, w której chciałoby się spędzać wolny czas.

Niebawem władze miasta zamierzają to zmienić, ponieważ gruntowna przebudowa placu jest jednym z elementów rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi.

W ramach planowanych prac uwzględniono zerwanie starej nawierzchni z placu i przylegających do niego uliczek, teren zostanie wyrównany i w następstwie wyposażony w nową nawierzchnię.

Na placu pojawią się meble miejskie: mnóstwo ławek, oświetlenie i stojaki rowerowe. Od strony modernistycznych kamienic zostanie zaaranżowany plac zabaw. W ramach założenia pojawią się także nowe drzewa. Przewidziano również trzy pawilony, w których znajdą się toaleta, punkt informacji turystycznej i niewielka kawiarnia.

– Inwestycja jest podzielona na dwie części: północną i południową. Południowa (plac zabaw, pawilony) będzie realizowana jako element projektu z unijnym dofinansowaniem.
Północną zrealizujemy w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Wszystko dlatego, że zaplanowaliśmy pod płytą placu parking. Kończą się właśnie prace nad dokumentacją dla tego projektu i jeszcze przed wakacjami możemy rozpocząć poszukiwanie partnera do inwestycji w formule PPP – informuje Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023