1 / 8

W ramach rewitalizacji obszarowej Łodzi planowana jest gruntowna przebudowa placu Komuny Paryskiej. Według planów pojawi się tutaj nowa nawierzchnia, ławki, oświetlenie, stojaki rowerowe i plac zabaw. Nie zabraknie też nowych nasadzeń zieleni.

Plac Komuny Paryskiej w centrum Łodzi jest dzisiaj – niestety – placem wyłącznie z nazwy. Dominuje tu parking, a brakuje wysokiej jakości przestrzeni, w której chciałoby się spędzać wolny czas.

Niebawem władze miasta zamierzają to zmienić, ponieważ gruntowna przebudowa placu jest jednym z elementów rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi.

W ramach planowanych prac uwzględniono zerwanie starej nawierzchni z placu i przylegających do niego uliczek, teren zostanie wyrównany i w następstwie wyposażony w nową nawierzchnię.

Na placu pojawią się meble miejskie: mnóstwo ławek, oświetlenie i stojaki rowerowe. Od strony modernistycznych kamienic zostanie zaaranżowany plac zabaw. W ramach założenia pojawią się także nowe drzewa. Przewidziano również trzy pawilony, w których znajdą się toaleta, punkt informacji turystycznej i niewielka kawiarnia.

– Inwestycja jest podzielona na dwie części: północną i południową. Południowa (plac zabaw, pawilony) będzie realizowana jako element projektu z unijnym dofinansowaniem.
Północną zrealizujemy w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Wszystko dlatego, że zaplanowaliśmy pod płytą placu parking. Kończą się właśnie prace nad dokumentacją dla tego projektu i jeszcze przed wakacjami możemy rozpocząć poszukiwanie partnera do inwestycji w formule PPP – informuje Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Czytaj więcej

Skomentuj