Trwają prace nad kolejną wersją projektu rozporządzenia w sprawie wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, jakie mają spełniać obiekty budowlane lub ich części oraz inne miejsca przeznaczone do zbierania, magazynowania lub przetwarzania odpadów. W czwartek, 18 lipca dyskutowano o uwagach do jego treści.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazało się zestawienie niemal 300 uwag do rozporządzenia. Znaczna ich część została uwzględniona.

W czwartek, 18 lipca w siedzibie MSWiA odbyła się konferencja uzgodnieniowa, w której brali udział przedstawiciele pięciu ministerstw, czterech urzędów marszałkowskich, wojewody mazowieckiego oraz 18 izb, stowarzyszeń, związków i organizacji zrzeszających m.in. branżę gospodarki odpadami.

– W MSWiA dyskutujemy o projekcie rozporządzenia p.poż. w gospodarce odpadami. Dyskusja trudna ale jest dialog co cieszy i buduje. Obecne wszystkie zainteresowane resorty oraz branże – napisał na swoim profilu Piotr Szewczyk, przewodniczący Rady RIPOK.

– Jedno jest pewne, że taniej nie będzie. Czekają nas kolejne wydatki i inwestycje. Najnowszy projekt rozporządzenia wydany z datą 17 lipca. Wiele zależeć będzie od praktyki stosowania tego prawa. Odroczenie czasu na dostosowanie do 22.08.2023 r.

Nowy projekt rozporządzenia nie jest jeszcze dostępny, ma pojawić się na RCL w najbliższych dniach. Tymczasem zestawienie uwag można znaleźć tutaj.

W MSWiA dyskutujemy o projekcie rozporządzenia p.poż. w gospodarce odpadami. Dyskusja trudna ale jest dialog co cieszy…

Gepostet von Piotr Szewczyk am Donnerstag, 18. Juli 2019

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj