Veolia Południe złożyła raport środowiskowy dla planowanego Zakładu Odzysku Energii w Chrzanowie
W Tokio spotkali się przedstawiciele japońskiego rządu, operatora elektrowni jądrowej w Fukushimie z ekspertami Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Ci ostatni mają określić stopień skażenia wody używanej do chłodzenia uszkodzonych reaktorów w Fukushimie.
Firmy z woj. śląskiego mogą starać się o dofinansowanie budowy mikroinstalacji fotowoltaicznych w trzeciej edycji programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach "50 kW na start". Nowością jest brak kryterium wielkości starających się o dotacje firm.
Miasto Olsztyn chce podnieść ceny za odbiór odpadów. Cena odbioru śmieci jest w mieście połączona z ilością zużywanej wody. Ratusz chce, by za zużyty metr sześcienny wody zapłacić za odbiór odpadów 9,7 zł; obecnie obowiązująca stawka to 8,4 zł.
W marcu należy złożyć sprawozdania roczne w systemie BDO. We wtorek, 22 lutego br. zapraszamy na praktyczne szkolenie poświęcone głównie temu tematowi - "BDO - podsumowanie ewidencji i sprawozdawczości w gospodarce odpadami za 2021 r.". Wygodna formuła on-line, brak kosztów dojazdu, korzystanie z własnego komputera bez wychodzenia z domu, a także możliwość zadawania na czacie konkretnych, spersonalizowanych pytań – to, poza ogromną dawką wiedzy, główne zalety tego szkolenia.











