Wiceminister Paweł Sałek skupił się na energii geotermalnej, podkreślając, że ma ona kluczowe znaczenie “dla dalszego rozwoju Polski”. To zresztą jeden z obecnie kluczowych dla ministerstwa projektów – we wrześniu podpisano pierwsze umowy na dofinansowania geotermii w polskich miastach.
Z kolei wiceminister Artur Konieczny skupił się na drewnie jako surowcu energetycznym. – Drewno pozyskane z lasów pozostanie głównym źródłem biomasy na cele energetyczne – powiedział.
To nie pierwszy raz kiedy resort podkreśla dużą rolę tego budulca w polskiej gospodarce. Na początku września minister Jan Szyszko przedstawił koncepcję domów z drewna jako elementu ekobudownictwa.
Mariusz Gajda (wiceminister odpowiedzialny za gospodarkę wodną) zaprezentował z kolei po raz pierwszy program, który ma wspomóc budowę małych zbiorników oraz stopni wodnych na rzekach.
– Potencjał techniczny w zakresie energetyki wodnej w Polsce wykorzystany jest w niespełna 20 proc. Mamy więc do zagospodarowania pozostałe ponad 80 proc., jeśli chodzi o wykorzystanie wody do produkcji energii elektrycznej – powiedział wiceminister Gajda.
Zobacz także >>> Prawo wodne: Samorządy nie chcą współpracować z ministerstwem
W konferencji udział wziął także minister Jan Szyszko, który swoim przemówieniem otworzył wydarzenie oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Komentarze (0)