Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Odpady z oczyszczalni na polach. Władze miasta zawiadamiają prokuraturę

Odpady z oczyszczalni na polach. Władze miasta zawiadamiają prokuraturę
szp
14.07.2020, o godz. 10:15
czas czytania: około 1 minuty
0

Burmistrz Szczecinka złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie porzucenia na polach odpadów z oczyszczalni ścieków w Kołobrzegu. O sprawie poinformowano także wojewódzki inspektorat ochrony środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Na pola w pobliżu Szczecinka miało trafić przynajmniej kilkadziesiąt ton odpadów z kołobrzeskiej oczyszczalni. Miała je wyrzucić firma zajmująca się utylizacją nieczystości.

Sytuację pogarsza fakt, że teren, na który trafiły to przede wszystkim piaski i grunty przepuszczalne (to dawne tereny powojskowe). Znajduje się na nim także sporo rowów melioracyjnych, z których woda trafia częściowo trafia do jeziora w Szczecinku.

Burmistrz Szczecinka Daniel Rak postanowił więc zawiadomić kontrolerów oraz prokuraturę. Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu Paweł Hryciów zapewnia, że przedsiębiorstwo zamierza współpracować z kontrolerami.

Przekazano już niezbędne do kontroli dokumenty. WIOŚ wszczął już postępowanie kontrolne. – W tej chwili też robimy wewnętrzne postępowanie, żeby sprawdzić czy ta firma w stu procentach ze swojej umowy się wywiązywała. Będziemy dostarczali wszystkie dokumenty, o które WIOŚ poprosił w tej sprawie – zapowiedział Hryciów na antenie Radia Szczecin.

Kołobrzeskie MWiK zapewniło także, że odpady z oczyszczalni nie trafią już do Szczecinka. Firma mająca zajmować się ich utylizacją nieczystości pozostawiła je na polach przynajmniej w trzech miejscach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023