Na stacjach paliw Orlen do końca 2018 r. powstaną 23 ładowarki do samochodów elektrycznych. Stacje mają być ustawione przy najbardziej popularnych trasach tranzytowych w Polsce.

Koncern Orlen zamierza zbudować 23 stacje ładowania o mocy 50 kW i 100 kW. Z pierwszych punktów będzie można skorzystać jeszcze w tym roku. Budowa będzie trwać do 2019 r. Oprócz lokalizacji tranzytowych ładowarki pojawią się również pod siedzibami firmy w Płocku i Warszawie.

Ładowarki Orlen mają obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych sprzedawanych w Europie. Dla klientów stacji dostępne będą złącza do ładowania pojazdu prądem stałym, z wtyczką CHAdeMO oraz CCS, a także w złącze Typ 2 do ładowania pojazdu prądem przemiennym.

– Chcemy, by w 2019 r. kierowcy korzystający z aut elektrycznych mogli przejechać przez całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z naszych punktów ładowania – mówi Wojciech Jasiński, prezes Orlen.

Obecnie na wybranych stacjach paliw grupy Orlen w Polsce i zagranicą znajdują się ładowarki firmy Tesla. Spółka w wybranych punktach umożliwia kierowcom zasilanie aut także paliwami alternatywnymi: wodorem i gazem ziemnym.

Ustawa o elektromobilności przegłosowana. Strefy czystego transportu bez opłat

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Na pewno Orlen dobrze te stacje wybuduje do ładowania, to nie będą mieli zbytu paliwa, będą to 100 lat budować, zanim coś ruszy i będzie tylko kilka………………….

Skomentuj