1 / 3

W ramach budżet obywatelskiego 2018 w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice zgłoszono aż 27 projektów. Tymczasem całą pulę zgarnął… tylko jeden.

W gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice zgłoszono najwięcej w mieście, bo aż 27 projektów do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jednak niekwestionowanym zwycięzcą głosowania mieszkańców okazał się projekt “Parku rekreacyjnego na osiedlu 5 Wzgórz”. Zdobył on aż 2543 głosy mieszkańców.

Miasto ocenia koszt inwestycji to 528 tys. złotych. W ramach budowy w miejscu obecnie dzikiego i zarośniętego pola na osiedlu 5 Wzgórz, znajdującym się pomiędzy ulicami: Wieżycką, Dulin’a i Porębskiego, powstać ma przyjazny teren zielony w formie niewielkiego parku. Wybudowanych zostanie pięć odcinków ścieżek dla pieszych, teren zostanie uprzątnięty i uformowany wokół zbiorników wodnych, wzdłuż ścieżek zamontowane zostaną ławki  i śmietniki oraz uporządkowane będą trawniki.

W ramach inwestycji utwardzona i ogrodzona zostanie również powierzchnia boiska ziemnego do piłki nożnej (o wymiarach Orlika), zbudowana drewniana altana z ławeczkami oraz kilka urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Utwardzone ścieżki mają poprawić komunikację między poszczególnymi ulicami, z kolei boisko będzie miejscem rozrywki i rekreacji zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

Budżet obywatelski w Gdańsku: znamy zwycięskie projekty!

Wnioskodawcą zwycięskiego projektu jest Adrian Śliwiński, który twierdzi, że obecnie na terenie przyszłego parku znajdują się dwa oczka wodne. Jedno z nich jest zasypane śmieciami, dlatego w ramach projektu zaproponował jego uprzątnięcie oraz uformowanie linii brzegowej, tak, by to miejsce nie zarastało. W pobliżu osiedla znajdują się zagospodarowane zbiorniki retencyjne, które poza funkcją ochronną, pełnią rolę miejsca rekreacji.

– Mimo to chcieliśmy mieć przyjemną przestrzeń w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Ta polana znajduje się między blokami. Latem jest ona zarośnięta i zapuszczona, a pośrodku wydeptane są dzikie ścieżki – tłumaczy Adrian Śliwiński.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj