Spółki kolejowe zbudują hotele, apartamentowce i biurowce – powiedział PAP wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP.

– PKP jest jednym z większym właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować – powiedział Bittel. – Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań – powiedział wiceminister.

Zaznaczył, że zabudowane nieruchomości powinny zostać w spółkach kolejowych. – Należy tak konstruować umowy, aby to było długotrwałe źródło przychodu dla PKP – powiedział Bittel.

Zaznaczył, że “każda lokalizacja powinna być potraktowana w sposób indywidualny – m.in. w odniesieniu do planów zagospodarowania przestrzennego czy położenia terenów”.

PKP posiada m.in. spółkę CS Natura Tour, “która ma ośrodki szkoleniowe i pakiet kwater oraz pewne doświadczenia zebrane na rynku hotelowym” – powiedział Bittel.

Dodał, że w przypadku hoteli, biurowców czy apartamentowców PKP może skorzystać z doświadczenia innych spółek Skarbu Państwa.

Budową oraz administrowaniem nieruchomości zajmuje się m.in. Polski Holding Nieruchomości. Portfel grupy obejmuje około 140 nieruchomości o wartości ok. 2,5 mld zł. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym.

Źródło: Kurier PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj