Na początku września w Warszawie odbędzie się już 32. edycja Targów ZIELEŃ TO ŻYCIE, a ważnym punktem ich programu będzie konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO, która pokazuje, jak wprowadzać więcej roślin do miast.  Zmieniający się klimat, nowe oczekiwania mieszkańców, presja urbanistyczna i cyfrowa transformacja sprawiają, że zieleń przestaje być tylko dekoracją – staje się strategicznym narzędziem planowania miast, realnie wpływającym na jakość życia i odporność miejskich ekosystemów. Jak mądrze zwiększać udział roślinności – nie tylko w teorii, ale w praktyce? O tym rozmawiać będą uczestnicy konferencji MOCNO ZIELONE MIASTO, która odbędzie się 5 września 2025 r. podczas Targów ZIELEŃ TO ŻYCIE. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Dołącz do zielonej awangardy!” – bo przyszłość miast tworzą ci, którzy działają odważnie, ale odpowiedzialnie. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – od lat podkreślają, że zielona transformacja miast wymaga synergii – otwartej wymiany wiedzy i współpracy między wszystkimi, którzy kształtują miejską przestrzeń. Tylko wtedy możliwe jest tworzenie rozwiązań, które przyniosą realny efekt przy minimalnym marnotrawstwie energii i zasobów. Tegoroczna edycja konferencji to kontynuacja tej idei. W centrum uwagi konferencji jest roślinność miejska i jej rola w budowaniu odpornych, zdrowych i atrakcyjnych przestrzeni. Program wyd...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?