W ostatni weekend maja zabytkowy park w Młochowie zamienił się w arenę zmagań najlepszych wspinaczy drzewnych w kraju. Federacja Arborystów Polskich po raz 12. zorganizowała mistrzostwa Polski. W tegorocznej edycji nie zabrakło emocji, wysokich standardów organizacyjnych oraz międzynarodowej obsady – na starcie stanęli zawodnicy z Polski i z zagranicy, a trzeci raz z rzędu także kobieca reprezentacja.

Solidna dawka wiedzy i atrakcje dla widzów

W przeddzień sportowych potyczek, 23 maja Federacja Arborystów Polskich zorganizowała otwarte szkolenie „Zrównoważone gospodarowanie istniejącymi zasobami przyrodniczymi w inwestycjach na terenie zadrzewionym”. Koordynatorem szkolenia, skierowanego do urzędników samorządowych, osób zawodowo zajmujących się ochroną drzew i prowadzeniem inwestycji w ich otoczeniu, członków organizacji przyrodniczych i ekologicznych, była dr hab. inż. Edyta Rosłon-Szeryńska. Odwiedzający, oprócz obserwacji zmagań profesjonalistów, mogli spróbować swoich sił w rekreacyjnej wspinaczce drzewnej, przygotowanej przez „Misję Drzewa” Michała Wiśniewskiego. Atrakcja skierowana głównie do dzieci cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, stąd mamy nadzieję, że zaszczepi to w młodzieży zainteresowanie nie tylko wspinaczką, ale także drzewami i ich ochroną.

Technika, adrenalina i precyzja

Ch...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?