Trendy na wiosnę i lato jak co roku można było śledzić podczas Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu Gardenia, które odbyły się pod koniec lutego br.
Po raz szósty w Poznaniu odbyły się Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu Gardenia, które trwały od 24 do 26 lutego br. Zaprezentowało się na nich 480 wystawców z Polski, Belgii, Białorusi, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, USA i Włoch. Na powierzchni blisko 13 tys. m2 odbywały się również Targi Zoologiczne Animal Market. Nie zabrakło również imprez towarzyszących, konkursów oraz ogrodów demonstracyjnych i pokazów florystycznych. We wszystkich tych wydarzeniach mogło wziąć udział 24 tys. zwiedzających.
 
Targi dla…
Zwiedzających i wystawców, czyli dla tych wszystkich, którzy chcieli zapoznać się nie tylko ze szkółkami, wydawnictwami branżowymi, ale i ofertą firm prezentujących materiał roślinny, urządzenia, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, chemię ogrodową, małą architekturę, akcesoria do nawadniania, a także elementy dekoracyjne oraz kwiaty. Dodatkowo targi odwiedzili urzędnicy, właściciele firm oraz architekci krajobrazu. Wielką atrakcją okazały się ogrody pokazowe Garte i Gardenii, które miały na celu propagowanie przestrzeni rozwijającej wyobraźnię. Na przykład dzieci mogły nie tylko wspinać się na górę zrobioną z opon samochodowych, grać na instrumentach, budować budowle z wielkich klocków, ale i pograć w gry planszowe czy poskakać na trampolinie. Projektowany plac w założeniu miał intrygować i pobudzać zmysły dzieci, aby samodzielnie mogły tworzyć i budować. Z kolei Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów na swoim stoisku zaprezentowało możliwości igrania formą i kolorem. Oprócz tego Stowarzyszenie zaproponowało zabawę przestrzenią jako temat przewodni konferencji, podczas której przemawiał Adrian Fisher, projektant labiryntów. Twórca przestawił je jako przykład fascynującej aranżacji przestrzeni. Odwiedzający tegoroczne targi mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które po raz trzeci zostały zorganizowane przez         Katedrę Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (Manufaktura KunSZTU) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem: „Dom w ogrodzie – ogród w domu, czyli projektowanie zintegrowanej przestrzeni zamieszkania”. Z roku na rok te interdyscyplinarne warsztaty projektowe cieszą się coraz większą popularnością.
 
„Promocja miast poprzez zieleń”
Pod tym hasłem odbyło się tegoroczne seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. Działania i reklama w zakresie promocji zieleni są nadal potrzebne – takie wnioski można było wyciągnąć z wystąpień prelegentów, którzy reprezentowali różne ośrodki akademic...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?