Budowa 2,5-kilometrowej drogi ze szlakiem rowerowym to wynik porozumienia dotyczącego rowerowego połączenia gminy Olsztyn z miastem Częstochowa. Inwestycję sfinansowano ze środków gminnych.

Częstochowa w ramach programu “Lepsza Komunikacja” rozwija infrastrukturę rowerową m.in. budując ścieżki rowerowe czy inwestując w aplikację mobilną ,,Brama Jury” zawierającą propozycje kilkudziesięciu tras wycieczkowych. Nowe odcinki dróg rowerowych powstają z okazji budowanych centrów przesiadkowych (przy trzech częstochowskich dworcach kolejowych).

2,5-kilometrową ścieżkę wybudowano wzdłuż DK-46. Jest ona oddzielona od jezdni i ma szerokość 4,5 m. Pozwala ona na bezpieczny przejazd od rynku w Olsztynie do granicy z Częstochową na wysokości Odrzykonia (nowa droga łączy się z wybudowanym wcześniej fragmentem ścieżki do granicy gminy).

Ze strony Częstochowy w tym kierunku obecnie realizowana jest inwestycja związana z przebudową ul. Korfantego (I etap) od ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników, która w swoim zakresie ma także budowę infrastruktury pieszej i rowerowej. Do granicy administracyjnej miasta droga zostanie doprowadzona w ramach realizacji budowy II etapu ul. Korfantego.

Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi w kształcie łańcucha rowerowego dokonał wójt gminy Olsztyn Tomasz Kucharski oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Uroczystość odbyła się w ramach Jurajskiego Święta Cyklistów ,,Olsztyńska Korba” dedykowanego wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj