Podłączą do kanalizacji i każą zapłacić mieszkańcom

Podłączą do kanalizacji i każą zapłacić mieszkańcom
szp
06.02.2021, o godz. 7:35
czas czytania: około 1 minuty
1

Gmina Limanowa musi jak najszybciej podłączyć do sieci kanalizacyjnej jak największą liczbę nieruchomości. Władze wysyłają do mieszkańców wezwania. Jeśli te nie poskutkują, samorząd pokryje koszty przyłącza, ale zażąda zwrotu za poniesione inwestycje.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Gmina musi wywiązać się z tzw. efektu ekologicznego inwestycji w kanalizację.

– Bardzo proszę, aby poważnie potraktować tę informację. Musimy wywiązać się z efektu ekologicznego. Od tego nie ma odwrotu. Mamy zakreślony ostateczny termin i nie możemy liczyć, że ten termin zostanie wydłużony – powiedział, cytowany przez portal limanowa.in, burmistrz Władysław Bieda.

Jeśli terminu nie uda się dotrzymać, gmina będzie musiała zwrócić dotację. Dlatego urząd wysłał do właścicieli nieruchomości położonych na terenach na których w ostatnim czasie wybudowano sieć kanalizacyjną pisemne wezwania o podłączanie.

W razie braku reakcji miasto w pierwszej kolejności będzie kontrolowało wywóz nieczystości. Może też zlecić tzw. wykonanie zastępcze. Podłączenie do sieci kanalizacyjnej nastąpi wówczas na koszt gminy, a ta będzie następnie domagała się zwrotu kosztów od właścicieli nieruchomości.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Irek

Komentarz #124305 dodany 2021-02-08 09:12:09

a ustawa nie mówi o tym że przyłączyć się można jeśli jest to ekonomicznie uzasadnione ? Co w sytuacji kiedy Gmina wybuduje przyłącze a ktoś uzna że jest to dla niego za drogo i woli wywozy beczką? Nie lepsze będzie rozwiązanie z wywozem abonamentowym od mieszkańców beczek tak jak ma to miejsce z odpadami ? Każdy kto nie ma przyłącza kanalizacyjnego będzie w ramach abonamentu płacił za wywóz nieczystości np 2 razy w miesiącu czy ma pełne szambo czy nie np po 30 zł wtedy wszyscy oszuści przepompowujący ścieki w przykanalik i tak będą płacić i przestanie im się opłacać kombinowanie. Rozwiązania są i to dużo prostsze ale nie wiedzieć czemu gminy z nich nie korzystają po coś jest zapis o nieczystościach ciekłych w ustawie o utrzymaniu porządku w gminach !!

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024