W jakich przypadkach wady w zamówieniu są podstawą unieważnienia postępowania? Krajowa Izba Odwoławcza ma niezmienne stanowisko w świetle zmienionych przepisów. Analizując wyrok KIO z 7 września 2021 r. (sygn. akt KIO 2194/21), można odnieść wrażenie, że powiedzenie „dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” ewoluowało i już nawet poszukiwanie przysłowiowego paragrafu nie jest konieczne.
Kolejne fale zachorowań na COVID-19 przetaczają się przez Polskę. Ostatnie półtora roku pozwoliło nam zrozumieć, jak istotna jest zieleń i jej wpływ na nasze samopoczucie. A jak wygląda zarządzanie zielenią w czasach pandemii?
Co łączy miasta, takie jak Włocławek, Bartoszyce, Kutno, Radzyń Podlaski, Kielce, Parczew i Skierniewice? Otóż całkiem sporo – chociaż nie jest to niestety zamiłowanie do zieleni jak u europejskich społeczeństw.<
Gminy coraz śmielej zlecają usługi z zakresu gospodarki odpadami własnym spółkom komunalnym w trybie z wolnej ręki, w ramach tzw. zamówienia in-house. Praktyka pokazuje, że takie zamówienia najczęściej są udzielane spółkom z branży wod-kan. Warto przyjrzeć się tej kategorii zamówień, zwłaszcza w kontekście wejścia w życie nowej ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamówienia in-house z zakresu gospodarki odpadami od lat wywołują kontrowersje.
Duża część przedsiębiorstw wodociągowych nie jest świadoma, co je tak naprawdę czeka w kontekście nieuchronnych zmian legislacyjnych dotyczących wdrożenia nowej dyrektywy w sprawie jakości wody – mówi prof. dr hab. inż. Izabela Zimoch.